Fraud Blocker
14.06.2023

Przewodnik po najpopularniejszych uszlachetnieniach

 

Uszlachetnij i nadaj swoim wydrukom wyjątkowego charakteru!

Uszlachetnienia drukarskie to metody i technologie, które mają na celu nadanie wydrukom dodatkowej wartości estetycznej lub funkcjonalnej. Obejmują one szereg różnorodnych technik, które mają za zadanie podnieść jakość i atrakcyjność wydruku oraz nadać mu unikalny charakter. Dzięki ich zastosowaniu, drukowane materiały mogą zyskać wyjątkowy wygląd, wyróżniając się spośród innych. Zapraszamy na krótki przewodnik po najpopularniejszych uszlachetnieniach.

 

Jakie rodzaje druku uszlachetnień znajdziesz w naszej drukarni online?

 


L
akier UV 3D - to specjalna technika, w której nakłada się połyskującą warstwę lakieru, która twardnieje pod wpływem światła UV. Ta warstwa nadaje wydrukom efekt trójwymiarowości, sprawiając, że niektóre elementy wydają się wypukłe. Lakier UV 3D używany jest do wyróżnienia i podkreślenia logo, tekstu lub obrazów, nadając im efektowny wygląd. Lakier UV 3D jest często stosowany do wizytówek, ulotek czy różnego rodzaju opakowań.

 


L
aminowanie - Laminowanie w druku to proces nakładania przezroczystej warstwy folii na wydruki. Ta folia chroni wydruki przed uszkodzeniami i nadaje im trwałość. Dodatkowo, laminowanie może nadać wydrukom efekt połysku lub matowego wykończenia, w zależności od preferencji. Laminowanie jest często stosowane do plakatów, ulotek, identyfikatorów, map i innych materiałów, które wymagają ochrony i lepszego wyglądu.

 

Tłoczenie - to proces tworzenia wypukłych lub wgłębnych wzorów na powierzchni wydruku. Za pomocą specjalnych narzędzi, zwanych tłoczkami, wzór jest wyciskany lub wypychany na papier lub inny materiał. Tłoczenie nadaje wydrukom trójwymiarowy efekt i fakturę, które można odczuć dotykiem. Jest często stosowane do projektowania eleganckich zaproszeń, okładek książek i etykiet, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

 


Z
łocenie - to proces dodawania cienkiej warstwy folii w kolorze złota, srebra lub innych kolorów na powierzchnię wydruku. Dzięki temu dodatkowi wydruki zyskują luksusowy i ozdobny wygląd. Złocenie jest używane do podkreślania logotypów, ram, liter lub innych szczegółów, aby nadać im elegancki efekt. To popularna technika w projektowaniu zaproszeń, katalogów i wysokiej jakości materiałów, które mają wyglądać ekskluzywnie.

 

 

Zaufaj naszym uszlachetnieniom!

Zachęcamy do skorzystania z naszej drukarni online i odkrycia możliwości uszlachetnień drukarskich. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydruków marketingowych, zaproszeń, opakowań czy innych materiałów promocyjnych, uszlachetnienia sprawią, że Twoje projekty staną się unikalne i niezapomniane.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także:
04.12.2023

Lakier UV 3D: Rewolucja w Druku i Projektowaniu

Poznaj rewolucyjne możliwości lakieru UV 3D w druku i projektowaniu. Odkryj, jak ta innowacyjna technika może wzmocnić wizualny i dotykowy wpływ Twoich materiałów drukowanych.

01.12.2023

Moc katalogów w dzisiejszym biznesie: Dlaczego warto w nie zainwestować?

Odkryj, dlaczego katalogi stanowią klucz do skutecznego marketingu w erze cyfrowej! W naszym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto powrócić do tradycji, prezentując korzyści płynące z inwestycji w katalogi dla różnych branż. 

28.11.2023

Świąteczne nowości w naszej drukarni: Personalizowane bombki z logo firmy

W najnowszym artykule przedstawiamy niezwykłe personalizowane bombki z plexi z logo firmy. Sprawdź, jak stworzyć wyjątkowe ozdoby choinkowe, które nie tylko zachwycą klientów, ale także skutecznie promują Twoją markę.