Fraud Blocker

Przewodnik po najpopularniejszych uszlachetnieniach

 

Uszlachetnij i nadaj swoim wydrukom wyjątkowego charakteru!

Uszlachetnienia drukarskie to metody i technologie, które mają na celu nadanie wydrukom dodatkowej wartości estetycznej lub funkcjonalnej. Obejmują one szereg różnorodnych technik, które mają za zadanie podnieść jakość i atrakcyjność wydruku oraz nadać mu unikalny charakter. Dzięki ich zastosowaniu, drukowane materiały mogą zyskać wyjątkowy wygląd, wyróżniając się spośród innych. Zapraszamy na krótki przewodnik po najpopularniejszych uszlachetnieniach.

 

Jakie rodzaje druku uszlachetnień znajdziesz w naszej drukarni online?

 


L
akier UV 3D - to specjalna technika, w której nakłada się połyskującą warstwę lakieru, która twardnieje pod wpływem światła UV. Ta warstwa nadaje wydrukom efekt trójwymiarowości, sprawiając, że niektóre elementy wydają się wypukłe. Lakier UV 3D używany jest do wyróżnienia i podkreślenia logo, tekstu lub obrazów, nadając im efektowny wygląd. Lakier UV 3D jest często stosowany do wizytówek, ulotek czy różnego rodzaju opakowań.

 


L
aminowanie - Laminowanie w druku to proces nakładania przezroczystej warstwy folii na wydruki. Ta folia chroni wydruki przed uszkodzeniami i nadaje im trwałość. Dodatkowo, laminowanie może nadać wydrukom efekt połysku lub matowego wykończenia, w zależności od preferencji. Laminowanie jest często stosowane do plakatów, ulotek, identyfikatorów, map i innych materiałów, które wymagają ochrony i lepszego wyglądu.

 

Tłoczenie - to proces tworzenia wypukłych lub wgłębnych wzorów na powierzchni wydruku. Za pomocą specjalnych narzędzi, zwanych tłoczkami, wzór jest wyciskany lub wypychany na papier lub inny materiał. Tłoczenie nadaje wydrukom trójwymiarowy efekt i fakturę, które można odczuć dotykiem. Jest często stosowane do projektowania eleganckich zaproszeń, okładek książek i etykiet, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

 


Z
łocenie - to proces dodawania cienkiej warstwy folii w kolorze złota, srebra lub innych kolorów na powierzchnię wydruku. Dzięki temu dodatkowi wydruki zyskują luksusowy i ozdobny wygląd. Złocenie jest używane do podkreślania logotypów, ram, liter lub innych szczegółów, aby nadać im elegancki efekt. To popularna technika w projektowaniu zaproszeń, katalogów i wysokiej jakości materiałów, które mają wyglądać ekskluzywnie.

 

 

Zaufaj naszym uszlachetnieniom!

Zachęcamy do skorzystania z naszej drukarni online i odkrycia możliwości uszlachetnień drukarskich. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydruków marketingowych, zaproszeń, opakowań czy innych materiałów promocyjnych, uszlachetnienia sprawią, że Twoje projekty staną się unikalne i niezapomniane.